Blanes

Blanes
Blanes leží 65 km na sever od Barcelony, 40 km od letiště v Gironě, sousedí s Lloret de Mar. Blanes je nejjižněji položené letovisko na Costa Brava, jižně od Blanes začíná Costa del Maresme (Costa Barcelona).

Moře, pláže
4 km pobřeží v Blanes nabízejí velmi rozmanité pláže. Nejdelší je dvouapůlkilometrová S'Abanell začínající pár set metrů od centra města. Přímo v centru Blanes vedle přístavu je druhá velká pláž. V zátokách na okrajích Blanes jsou menší pláže, například oblázková Santa Anna.

Město, památky
Dominantou Blanes je zřícenina hradu Sant Joan z 13. století. Hrad byl postaven přímo u moře na kopci, z kterého je nádherný výhled. Zajímavý pohled na město nabízí i skála "vyrůstající" z moře přímo před centrem města.
Zajímavostí Blanes jsou i dvě nádherné botanické zahrady.

Ubytování
Možnosti ubytování v Blanes jsou velmi rozmanité. Hotely jsou tu tříhvězdičkové (například Checkin nebo Esplendid) i čtyřhvězdičkové (Beverly Park), dalších 40 tisíc lůžek najdou turisté v apartmánech. Blanes je ale především rájem pro vyznavače kempování. Je tady 12 kempů, z nichž většina leží přímo u moře.

Odkazy
blanes.cat - informace o městě katalánsky a anglicky
campingblanes.com - Camping Blanes
campingbellaterra.com - Camping Bella Terra
@marimurtrabotanic - Botanická zahrada Marimurtra na Instagramu
Dovolená Španělsko 2022
včetně LAST MINUTE

(na Costa Brava i do celého Španělska)