Costa del Maresme

Costa del Maresme (mořské pobřeží) navazuje na Costa Brava směrem k Barceloně. Zdejší turistická střediska jsou vyhlášená krásnými dlouhými plážemi a výborným servisem pro návštěvníky. Najdete tu spoustu turistických atrakcí i historických památek. Jako tradiční cíl výletů se samozřejmě nabízí i Barcelona vzdálená od středisek na Costa del Maresme jen 30 až 70 kilometrů.

Calella
Calella je centrem a největším městem na Costa del Maresme. Calella je vzdálená jen asi 50 km od Barcelony i Girony (další mezinárodní letiště). K necelým 15 tisícům stálých obyvatel v létě příbývá více než dvojnásobek turistů. Pobřeží Calelly tvoří 3km dlouhý pás pláží. Dvě hlavní pláže (Gran a Garbi) jsou 60 až 70 metrů široké, pláž Les Roques naopak nabízí menší romantické zátoky. V Calelle najdete 400 obchodů, množství kaváren, restaurací a diskoték. Jedná se o velmi rušné středisko nabízející turistům vše potřebné. Hodí se ale zejména pro aktivní dovolenou. Pro klidnou dovolenou je lepší zvolit jiné středisko na Costa del Maresme.
Info: calellabarcelona.com

Malgrat de Mar
70 km od Barcelony - nejseverněji položené letovisko Costa del Maresme. Většina stálých obyvatel (necelých 15 tisíc) žije ve starém městě, v jeho sousedství vyrostlo "nové" město kde je vše podřízeno spokojenosti turistů - hotely, bary, diskotéky. Malgrat byl povýšen na město ve 14. století, jeho historie je ale daleko starší. Staré město tak nabízí řadu památek a romantických míst k procházkám.
Pláž v Malgratu je dlouhá 5 kilometrů, od pásu hotelů je oddělená železniční tratí (přístup podchody). Pobřežní promenáda se táhne podél pláže až k sousednímu městu Santa Susanna. Většina hotelů je přímo v první linii u pláže. Například Reymar Playa, Sorra Daurada nebo Sorra d'Or. Vyhledávanou atrakcí v Malgratu je nedaleký Marineland s delfináriem.
Info: turismemalgrat.com
marineland.es
Více informací o Malgratu de Mar

Santa Susanna
Santa Susanna je moderní nově postavené turistické centrum spojené pobřežní promenádou s Malgrat de Mar. K oblibě Santa Susanny přispívá hlavně spousta zeleně - piniové háje, přírodní parky a pobřežní promenáda s palmami.
Info na
stasusanna-barcelona.uk
stasusanna-barcelona.de
stasusanna-barcelona.es

Canet de Mar
Canet de Mar leží na jihu Costa del Maresme 40 km od Barcelony. Jedná se spíš o klidnější městečko s pěkným centrem. Jsou zde samozřejmě i obchody, restaurace a bary, vyznavači bohatého nočního života by ale měli zvolit rušnější turistické cetrum.
Info turismecanet.cat
Dovolená Španělsko 2022
včetně LAST MINUTE

(na Costa Brava i do celého Španělska)