Pláže v Lloret de Mar na Costa Brava

Pět pláží v Lloretu
Lloret de Mar nabízí velký výběr pláží. Nejznámější a největší je asi 1,5 kilometru dlouhá Platja de Lloret s veškerým turistickým servisem, sportovním vyžitím, bary přímo na pláži a obrovským výběrem restaurací a kaváren přes ulici přímo u pláže. Druhá největší pláž v Lloretu je 700 metrů dlouhá Platja de Fenals. Na okrajích Lloretu jsou i menší pláže mezi skalami, prostě opravdová Costa Brava (divoké pobřeží).

1) Platja de Lloret
Největší a nejvyužívanější pláž v Lloretu, dlouhá 1,5 kilometru. K Platja de Lloret je to nejblíž z většiny hotelů v Lloret de Mar. Výhody: na pláži je největší výběr turistických atrakcí a aktivit. A na ulici, vedoucí přímo podél pláže, je obrovský výběr restaurací, barů, kaváren, občerstvení a fast-foodů. Nevýhoda: spousta lidí. V sezóně tu bývá hodně plno. Tip: hlavní pláž v Lloretu vypadá jako nekonečná rovná pláž, ale na obou koncích jsou i tady menší oddělené zátoky u skalnatých výběžků sousedících s pláží (na fotce je severovýchodní konec Platja de Lloret.


2) Platja de Fenals
Stejně jako je celá čtvrť Fenals trochu klidnější než centrum Lloretu, tak i pláž ve Fenals je menší (700 metrů, na fotce vlevo) a trochu klidnější. Bary, restaurace a atrakce jsou tu stejně jako na hlavní pláži, ale je jich tu míň.

3) Cala Boadella
Na okrajích Lloretu jsou tři pláže ve skalnatých zátokách. Zátoka Boadella je nejblíž. Od hotelů ve Fenals je vzdálená jen asi 1,5 kilometru. Pláž Boadella je nejmenší z lloretských pláží, ale nejspíš nejkrásnější. Zátoka je často využívána filmaři, zahrála si tu třeba Penelope Cruz. Kromě krásné přírody okolo je další výhodou pláže Boadella to, že tu bývá nejméně lidí. Což je ovšem proto, že jediná možnost jak se sem dostat, je pěšky. Část pláže Boadella je využívána naturisty.

4) Santa Cristina
Asi 3,5 kilometru na jihozápad od Lloretu je pláž Santa Cristina. Ta je vyhledávaná hlavně rodinami s dětmi. Písek je tu jemnější než na ostatních plážích v Lloretu (líp se staví stavby z písku), a vstup do vody pozvolnější (vhodnější pro děti). Na pěší vycházku z Lloretu už je to daleko. Dá se přijet autem (ale zpátky na parkoviště je cesta hodně do kopce), nejlepší je ale asi cesta lodí. Jezdí sem loď jak z hlavní pláže v Lloretu, tak z Fenals. 5) Canyelles
Na sever od Lloretu je ještě pláž Canyelles. Výhoda: snadná dostupnost. Stejně jako Santa Cristina - na procházku to není. Ale dostanete se sem pohodlně autem (k parkoviti se nemusíte šplhat do kopce) lodí (z Lloretu i z Fenals) a v červenci a srpnu dokonce i místní MHD, autobusem L3. Nevýhoda: nejen kvůli snadné dostupnosti, ale i proto, že v sousedství pláže jsou apartmány i kemp, bývá tu dost lidí.

Pláže v Lloretu - plánek:

Zjistěte si ceny dalších zájezdů
Španělsko 2022

(v databázi je více než 300 tisíc termínů pro celé Španělsko,
30 tisíc pro dovolenou na Costa Brava)